(4 kundrecensioner)

Vegeta Allkrydda

36.00kr (50 gram)
720.00kr/kg

I lager

Vegeta Allkrydda 

Denna blandning av grönsakskryddor kommer att ge en fantastisk smak till dina rätter.

Vegeta Original kryddblandning passar även perfekt som bordskrydda.

  • Frakt endast 39kr!
  • Hållbarhet minst 4 månader.
  • Kryddorna handpackas per order, varje dag!
Klarna
Swish (SE)
MasterCard
Visa
PayPal

NÄRINGSVÄRDEN

Per 100 gram
energi  697 kilojoule
energi  164 kilokalori
fett < 0.5 gram
varav mättat fett  0.2 gram
kolhydrat  32 gram
varav sockerarter  22 gram
protein  8.5 gram
salt  56.9 gram

Ursprungsland: Kroatien

Förvara på en sval torr plats, ej över normal rumstemperatur.

Miljövänlig packning

Vid köp av tre påsar eller flera av samma krydda packar vi dem i en större påse för att spara resurser. Skriv i meddelandefältet i kassan om det gäller presenter, så packar vi dem separat.

 

vegeta logo

 

 

 

 

 

Vegeta Allkrydda

Vegeta – den bästsäljande allkryddan i Europa

Vegeta Original kryddblandning är som en buljongtärning.

TILLAGNINGSINSTRUKTIONER

För en portion (250 ml) av kokta eller stuvade rätter (soppa, sås, ris, grönsaker, kött), tillsätt 1 tesked (3g) Vegeta allkrydda 5 minuter före slutet av tillagningen.

Krydda efter egen smak säsongens kött och fisk med vegeta, strö denna blandning av kryddor på båda sidor innan tillagning

 

 

 

Vikt 54 g
Dimensioner 22 × 10 × 4 cm

4 recensioner av Vegeta Allkrydda

4,8
Baserat på 4 recensioner
5
75
75%
4
25
25%
3
0%
2
0%
1
0%
  1. Annika H. (verifierad ägare) –

  2. Britt-mari Erlandsson (verifierad ägare) –

  3. Anonym (verifierad ägare) –

  4. Malin (verifierad ägare) –

Lägg till en recension

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

* Svar är obligatoriskt

Du kanske gillar någon av dessa?

7.00kr
Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan
19.00kr (Styck)

Andra besökare tittade på dessa produkter

63.00kr (100 gram)
630.00kr/kg

Tillbehör

Kryddburk 110 ml

19.00kr (Styck)
54.00kr (100 gram)
540.00kr/kg
139.00kr (50 gram)
2780.00kr/kg

Ekologiska kryddor

Svartkummin Ekologisk

49.00kr (50 gram)
980.00kr/kg
36.00kr (10 gram)
3600.00kr/kg

För kreativa kockar

Krämig kycklinggryta med paprika, timjan & chili

Krämig kycklinggryta för höstens middagar När hösten kommer är det svårt att slå en varm...

Krydda din matlagning med torkade örter

Torkade örter är det perfekta tillskottet till alla matlagningsprojekt. Recept på torkade örter kan vara...

Tikka Masala

Kyckling Tikka Masala med en extra hetta Denna klassiska indiska rätt får en extra kick...

Gurkmeja – Den gyllene kryddan

Ett par gurkmeja recept

Allt om shish kebab

Shish Kebab: En smakrik historia med rötter i det förflutna Shish kebab, ett älskat grillspett...

Vegeta Allkrydda
Vegeta Allkrydda

I lager