(9 kundrecensioner)

Chakalaka Kryddblandning

49.00kr (50 gram)
980.00kr/kg

I lager

Chakalaka Kryddblandning – Smaka Afrikas själ!

Upplev den autentiska smaken av Afrika med vår kryddiga Chakalaka Kryddblandning. Denna heta blandning är en smaksensation för grillning, dipp och smaksättning.

  • Frakt endast 39kr!
  • Hållbarhet minst 4 månader.
  • Kryddorna handpackas per order, varje dag!
Klarna
Swish (SE)
MasterCard
Visa
PayPal

Utseende: gul/röd blandning
Doft: aromatisk, kryddig
Smak: kryddig, med jordig ton, skarp

Förpackningsstorlek: 50 gram

Kryddor (lök, paprika, chili, tomater, koriander, gurkmeja, rökt paprika (paprika, rök), morötter, ingefära, bockhornsklöverfrön, persilja, purjolök, spiskummin, peppar, palsternacka, SELLERI, kanel, kryddpeppar, kardemumma, nejlikor.

Miljövänlig packning

Vid köp av tre påsar eller flera av samma krydda packar vi dem i en större påse för att spara resurser. Skriv i meddelandefältet i kassan om det gäller presenter, så packar vi dem separat.

 

Chakalaka Kryddblandning

Chakalaka Kryddblandning – Afrikansk hetta i varje tugga!

Tänd grillen och väck smaklökarna med vår äkta Chakalaka Kryddblandning! Denna heta krydda från Afrika ger en kryddig kick till biffar, grönsaker, fisk och dipp. Grillning, smaksättning – Chakalaka gör allt!

Upplev den autentiska smaken av Afrika med vår kryddiga Chakalaka Kryddblandning. Förvandla dina rätter till kulinariska äventyr!

Kryddig äkta Chakalaka kryddblandning: för grillning, dippsås och smaksättning av biffar, grönsaker eller fisk.

Från grillmästaren till hemmakocken – vår Chakalaka Kryddblandning ger en het twist till allt!

Beställ din Chakalaka Kryddblandningfrån oss på kryddhyllan idag!

 

Recepttips:

Läs mer
Vikt 54 g
Dimensioner 22 × 10 × 4 cm

9 recensioner av Chakalaka Kryddblandning

4,6
Baserat på 9 recensioner
5
66
66%
4
22
22%
3
11
11%
2
0%
1
0%
  1. Vivianne Löfgren (verifierad ägare) –

  2. Amalia Aho (verifierad ägare) –

    Jättegott blandning

  3. Anonym (verifierad ägare) –

    Har inte provat ännu.

  4. Stina L. (verifierad ägare) –

  5. Per Olof Andersson (verifierad ägare) –

  6. Kemmel Nordin (verifierad ägare) –

    Har inte hunnit prova den än

  7. Toni S. (verifierad ägare) –

  8. Carola Tamm (verifierad ägare) –

  9. Stina (verifierad ägare) –

Lägg till en recension

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

* Svar är obligatoriskt

Du kanske gillar någon av dessa?

7.00kr
Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan
19.00kr (Styck)

Andra besökare tittade på dessa produkter

63.00kr (100 gram)
630.00kr/kg

Tillbehör

Kryddburk 110 ml

19.00kr (Styck)
54.00kr (100 gram)
540.00kr/kg
139.00kr (50 gram)
2780.00kr/kg

Ekologiska kryddor

Svartkummin Ekologisk

49.00kr (50 gram)
980.00kr/kg
36.00kr (10 gram)
3600.00kr/kg

För kreativa kockar

Krydda din matlagning med torkade örter

Torkade örter är det perfekta tillskottet till alla matlagningsprojekt. Recept på torkade örter kan vara...

Gong Bao Kyckling

Gong Bao Kyckling Väldigt populär kycklingrätt som kommer från Sichuanprovinsen. Du kan variera styrkan efter...

Spaghetti Bolognese – klassisk eller vegetarisk

Hej kära vänner här kommer ett recept på en riktig klassiker som älskas av både...

Gurkmeja – Den gyllene kryddan

Ett par gurkmeja recept

RECEPT på Tandoori Masala kyckling

Tandoori masala kyckling RECEPT TANDOORI CHICKEN FÖRBEREDNINGSTID: 15 min TILLAGNINGSTID: 40 min MARINERING: 6 timmar...

Varma mackor och tomatsoppa

Varma mackor (amerikanskt påhitt som kallas grilled cheese) och tomatsoppa. Få kulinariska kombinationer verkar lugna...

1 Comment

Chakalaka kryddblandning
Chakalaka Kryddblandning

I lager